Museum Broeker Veiling

Museum Broeker Veiling

(5.0/1)

Museumweg 2
1721 BW Broek op Langedijk
Museum

Museum BroekerVeiling is een bijzonder Rijksmonument waar geschiedenis en nostalgie hand in hand gaan. Het is niet zomaar een museum; het is de oudste groentedoorvaarveiling ter wereld, gelegen in Broek op Langedijk. Hier werd in 1887 het veilen bij afslag geïntroduceerd, een methode die tegenwoordig bij alle grote veilingen wordt gebruikt. Een bezoek aan dit museum biedt een unieke kans om in de geschiedenis te duiken en te ervaren hoe de groenteveilingen meer dan een eeuw geleden verliepen. Dit maakt het museum tot een van de meest bijzondere en leukste bezienswaardigheden van Nederland.
Bij museum BroekerVeiling draait het allemaal om doen en beleven. Je kunt zelf ervaren hoe het voelt om groente te veilen, een rondvaart maken door het prachtige gebied van het Rijk der Duizend Eilanden, en met de audiotour op ontdekkingstocht gaan over het museumterrein. Tuinder Arie begeleidt je via de audiotour door de verschillende delen van het museum en vertelt je alles over het leven en werken van de tuinders van vroeger.
Een volledig bezoek aan het museum neemt ongeveer drie uur in beslag en bestaat uit drie onderdelen. De demonstratieveiling duurt een uur, waarin je alles te weten komt over het veilen van vroeger en zelf kunt meebieden op diverse groenten en fruit. De rondvaart, eveneens een uur, voert je door het Rijk der Duizend Eilanden, waar de schipper verhalen vertelt over het harde werk van de tuinders op de vele akkers. Tot slot kun je tijdens de audiotour het museum en het omliggende terrein verkennen. Voor een mooie prijs kun je ook een rondleiding met een gids boeken.
Tijdens of na het programma is er gelegenheid om te ontspannen met koffie en huisgemaakte taart, een lunch of borrel in het museumrestaurant. Bovendien kun je op eigen gelegenheid het Rijk der Duizend Eilanden verder ontdekken door een bootje, kano of sup te huren, wat je bezoek extra avontuurlijk maakt.

Uitagenda van Broek op Langedijk: Museum Broeker Veiling, Museumweg 2, 1721 BW Broek op Langedijk - Evenementen, theaters, hotels, restaurants, cafés, musea en uitgaanstips van Broek op Langedijk.

Uitagenda van Museum Broeker Veiling